Tom Hardy’li “Fonzo”dan Al Capone Karesi!

  • 4 ay ago
  • 71
  • Ağustos 15, 2018 9:12 edited
Tom Hardy’li “Fonzo”dan Al Capone Karesi!

Tom Hardy‘li biyografi Fonzo‘dan yeni kare geldi. Daha önce “Efsane” filminde 1950 ve 1960’lı yıllarda Londra’nın doğu yakasında işlenmiş organize suçların en önde gelen failleri Kray kardeşleri canlandıran Oscar adayı yakışıklı oyuncu Tom Hardy, bu kez de mafyanın kitabını yazmış olan İtalyan asıllı Amerikalı mafya lideri Al Capone’un beyaz perde yüzü oluyor. 

“Fonzo”, Chicago şehrini yıllarca demir yumrukla yöneten içki kaçakçısı Al Capone’un hayatındaki önemli bir kısma odaklanıyor. Vergi kaçakçılığı sebebiyle yaklaşık 10 yıl hapis yattıktan sonra 47 yaşında serbest bırakılan gangster, bunamaya bağlı olarak akıl sağlığını yitirmeye başlar. Capone, geçmiş yaşamının şiddet dolu ve acımasız anılarıyla baş etmeye çalışır. Onun kadar acımasız bir suçlu için bile geçmişin yükü ağır olacaktır…

“Mad Men” dizisiyle Emmy’e aday gösterilen Linda Cardellini, Capone’un eşi Mae Capone’u, 3 Oscar ödüllü “Çarpışma” filminin yıldızı Matt Dillon, Capone’un yakın arkadaşı Johnny’i, Kyle MacLachlan mafya babasının doktoru Karlock’u ve Kathrine Narducci ise gangsterin kız kardeşlerinden biri olan Rosie’i canlandırıyor. Filmin kadrosunda Jack Lowden ve Gino Cafarelli de yer alıyor.

Yönetmenliğini ve senaristliğini, “Doğaüstü” ve “Fantastik Dörtlü” filmleriyle tanınan Josh Trank‘in üstlendiği biyografik yapımın vizyon tarihi henüz açıklanmadı. 


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video