Sıradışı Tarih Dramı “The Favourite”dan Yeni Kareler!

  • 2 ay ago
  • 36
  • Ekim 7, 2018 8:25 edited
Sıradışı Tarih Dramı “The Favourite”dan Yeni Kareler!

Tarih dramı The Favourite‘tan yeni kareler geldi. Başrollerini “The Night Manager” dizisinin Altın Küre ödüllü yıldızı Olivia Colman, Oscar sahibi Rachel Weisz ve “Aşıklar Şehri” filmindeki performansı ile geçtiğimiz yıl Oscar ödülüne layık görülen Emma Stone‘un üstlendiği sıradışı yapım, “Köpek Dişi”, “The Lobster” ve geçtiğimiz sene de “Kutsal Geyiğin Ölümü” filmiyle karşımıza çıkan Oscar adayı Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos‘un imzasını taşıyor.

18. yüzyılın başlarında İngiltere, Fransızlarla savaş halindedir. Yine de, ördek yarışları ve ananas ziyafetleri yükselişe geçmektedir. Sağlığı zayıf olan Kraliçe Anne ülkenin tahtında otururken, yakın arkadaşı olan Leydi Sarah da bir yandan kraliçenin bozulan sağlığı ve değişken mizacıyla ilgilenmekte, bir yandan da onun yerine ülkeyi yönetmektedir.

Yeni gelen hizmetçi Abigail, etkileyiciliği ile kendini Leydi Sarah’ya sevdirir. Sarah, Abigail’i kanatlarının altına aldığında, Abigail de aristokratik köklerine dönme şansı bulur. Savaşın siyaseti Sarah için oldukça zaman alıcı hale geldikçe, Abigail kraliçenin arkadaşı olma görevini üstlenir. Onların övgüye değer dostlukları, Abigail’e emellerini gerçekleştirme şansı verir. Abigail artık hiçbir kadın, erkek ya da politik hamlenin yoluna çıkmasına izin vermeyecektir.

Venedik Film Festivali’nde prömiyer yapan ve önümüzdeki aylarda epey konuşulması beklenen “The Favourite”ın kadrosunda Nicholas Hoult, Emmy ödüllü Mark GatissJoe Alwyn ve Jenny Rainsford gibi isimler de yer alıyor. 

“The Favourite” Amerika’da 23 Kasım’da gösterime girecek.


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video