Semur Film İncelemesi Film Önerileri

Semur Film İncelemesi Film Önerileri

Semur Film Hakkında Merak Edilenler

Türk sineması her geçen gün yabancı filmleri kalite olarak geçmeye devam ediyor. Özellikle de korku filmi yapımlarında yaşanan gelişmeler son derece parlak. Hasan Karacadağ’ın sürekli olarak kaliteyi ilerlettiği bu film dalına bir katkı da yıldızı yeni parlamaya başlayan yönetmen Gökhan Aksu’dan geldi. 1985 İstanbul/Kadıköy doğumlu Gökhan Aksu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu Semur: Şeytan’ın Kabilesi filmi 18 Ağustos 2017 tarihinde vizyona giriyor. İzleyicinin izlemek için sabırsızlıkla beklediği filmin beyaz perdeyle buluşmasına an itibariyle saatler kaldı.

Şeytanın Kabilesi!

Vizyona girecek filmler içerisinde beklentinin en yüksek olduğu filmlerden olan Semur: Şeytan’ın Kabilesi oyuncu kadrosuyla da dikkatleri üzerine çekmekte. Akasya durağından tanıdığımız Balamir Emren ve Senden Bana Kalan filmiyle adını duyurmayı başarmış güzel oyuncu Gamze Pelin Gökçe gibi genç oyuncuların yanında Tekin Temel ve Yakup Yavru gibi usta sanatçılar da filmde yer almaktadır. Hayat Bilgisi dizisinden hepimizin yakından tanıdığı İpek Erdem ise filmde başrol oyuncusu.

Semur Filmi Konusu

Filmimizin hikayesinde Türk toplumunda geniş bir yer bulmakta olan büyü konusu işlenmektedir. Fatma ve Sibel iki kız kardeştir. Ancak Sibel ve Fatma’nın önemli bir problemleri vardır ve bu problem Sibel’den kaynaklanmaktadır. Babaları ölmek üzereyken bu iki kız kardeşi birbirine emanet eder ve artık iyi geçinmelerini istediğini onlara vasiyet eder. Fatma’nın kızı Merve ve eşi ile birlikte mütevazı, kendi halinde ve huzurlu bir hayatı vardır. Sibel ise böyle bir hayata sahip olamadığı için kardeşi Fatma’yı kıskanmaktadır. Bu kıskançlık gün geçtikçe bir hastalığa dönüşür ve Sibel artık engellenemeyecek bir hırsla kardeşi Fatma’ya büyü yaptırır. Bu büyü yüzünden Merve’nin çocukluğu da adeta bir kabusa dönüşecektir. En sonunda büyü bir hoca tarafından çözdürülür ve hayatları normale döner. Aradan yıllar geçer ve Merve’nin teyzesi Sibel hayatını kaybeder. Annesi Merve’yi zorlu günler geçirdiği o yere dönüp teyzesinin cenazesine katılması için çağırır. Merve artık evlenmiştir ve mutlu bir hayatı vardır. Kötü günler geçirdiği o yere dönmek istememektedir; ancak annesinin kararı bu konuda kesindir. Bundan sonra Merve’yi tekrar zorlu günler beklemektedir. Siz de bu film önerileri nden faydalanıp keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz.


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video