Ryan Gosling’li “First Man” ile NASA’nın İçindeyiz

  • 5 ay ago
  • 100
  • Haziran 12, 2018 7:53 edited
Ryan Gosling’li “First Man” ile NASA’nın İçindeyiz

Ay’a ilk ayak basan insan Neil Armstrong’un biyografik filminden ilk kareler yayınlandı.

Ryan Gosling‘li First Man ile bir astronotun yolculuğuna tanıklık edin! “Tarihteki en tehlikeli görevlerden birinin feda ettirdiklerini ve bedelini işleyen bir yapım” olarak tarif edilen biyografik filmden ilk kareler geldi.

2 Oscar adaylığı bulunan ünlü oyuncunun başrolünü üstlendiği biyografik yapım, Ay’a ilk ayak basan insan Neil Armstrong’un NASA temelli aya gidiş görevini konu ediniyor. 2017 yılının Akademi Ödülleri’nde yine Gosling başrollü “Aşıklar Şehri” ile En İyi Yönetmen ödülüne layık görülen Damien Chazelle’in yönetmen koltuğuna oturduğu film, James R. Hansen’ın “First Man: The Life of Neil A. Armstrong” isimli biyografik kitabını temel alıyor. 

Filmde, “Ant-Man”den tanıdığımız Corey Stoll bir diğer Apollo 11 astronotu Edwin “Buzz” E. Aldrin, Jr.’ı, “Super 8″ten tanıdığımız Kyle Chandler ise Apollo 11 ekibini toplamakla yükümlü olan Deke Slayton’ı, Jason Clarke ise uçak mühendisi Edward Higgins White’i canlandırıyor. “The Crown” ile yıldızı parlayan Claire Foy ise Armstrong’un ilk eşi Janet Shearon’a hayat veriyor. Filmin kadrosunda da Shea Whigham, Jon Bernthal, Brian d’Arcy James, Pablo Schreiber, Patrick Fugit, Cory Michael Smith, Lukas Haas ve Christopher Abbott da yer alıyor. 

Senaryosunu Oscar ödüllü senarist Josh Singer’ın kaleme aldığı film, 12 Ekim‘de ülkemizde seyircilerin karşısına çıkacak.

Yönetmen:
Can Ulkay

Oyuncular:
İsmail Hacıoğlu, Çetin Tekindor

Tür : Dram


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video