Rosamund Pike’lı “A Private War” Ne Zaman Vizyona Girecek?

  • 7 ay ago
  • 140
  • Mayıs 14, 2018 2:06 edited
Rosamund Pike’lı “A Private War” Ne Zaman Vizyona Girecek?

Filmin kadrosunda Rosamund Pike, Jamie Dornan ve Stanley Tucci yer alıyor.

Yakın zamanlarda “Entebbe’de 7 Gün” ve “Vahşiler” filmlerinde izlediğimiz Oscar adayı başarılı aktris Rosamund Pike’ın başrolünü üstlendiği “A Private War” vizyon tarihini aldı. Ödül sezonuna yakın bir tarih seçen biyografi filmi önce 2 Kasım’da Los Angeles ve New York’ta, daha sonra 16 Kasım’da Amerika genelinde gösterime girecek.

Merakla beklenen filmde başrol Rosamund Pike’a, “Elli Ton / Fifty Shades” serisinin yıldızı Jamie Dornan, Oscar adaylığı bulunan Stanley Tucci, Tom Hollander, Corey Johnson ve Alexandra Moen gibi oyuncular eşlik ediyor. Filmin yönetmenliğini ise “Cartel Land” belgeseliyle Oscar’a aday gösterilen Matthew Heineman üstleniyor. 3 Oscar ödülü bulunan usta görüntü yönetmeni Robert Richardson da film ekibinde yer alıyor.

Marie Brenner’ın 2012 yılında yazdığı makaleyi temel alan “A Private War” Amerikalı efsanevi savaş muhabiri Marie Colvin’in hayatını anlatıyor. 1985’ten 2012’deki ölümüne kadar The Sunday Times gazetesinde savaşlar ve çatışmaları haber yapan gazeteci Marie Colvin, 2001 yılında Sri Lanka’da yaptığı bir haber sırasında sol gözündeki görme yetisini kaybetmişti. Suriye’de Homs bölgesinde gerçekleşen kuşatmayı haber yapmak isterken roket atağı sebebiyle hayatını kaybeden idealist gazeteci, birçok gazetecilik ödülüne layık görülmüş bir isimdi.

Yönetmen:
David Leitch

Oyuncular:
Ryan Reynolds, Josh Brolin

Tür : Aksiyon


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video