Riverdale Dizisi Konusu ve Önerileri

Riverdale Dizisi Konusu ve Önerileri

Riverdale Dizisi Hakkında Merak Edilenler

Riverdale Dizisi, Amerika’da gençlik draması olarak bilinmekte olup, Dünya’yı iyi bir şekilde yansıtmayı başarmıştır. Dizinin konusu 1939 yılından beri çizgi roman dünyasında yer almaktadır. Riverdale Dizisi aynı zaman da 40 dakika ekranda kalmakta olup başarılı bir oyuncu kadrosuna sahiptir. Riverdale Dizisi 2. Sezon olarak devam etme kararını almış olup, bu sezon da ekranlarda seyircisi ile buluşacaktır.
Riverdale dizisi bir kasabada çekilmekte olup, bu kasaba sessiz, sakin ve her şeyden uzak olduğu düşünülmektedir. Aynı zaman da diziye can veren surrealist gençler bu kasabada yaşamaktadır. Dışarıdan sessiz ve sakin gibi görünmekte olan kasaba aslında karanlık ve gizem içermektedir. Bundan kaynaklı olarak da bu kasabada gençler ilginç olaylar ile karşılaşmaktadır. İlk olay olarak lisede öğrenim gören bir öğrencinin ilginç bir şekilde boğulması ve bu boğulmanın ardından cesedinin bulunmaması kasabada yaşayan kişiler tarafından oldukça ilginç karşılanmıştır.
Veronica, Riverdale kasabasına yeni yerleşmiş olup, bu kasabada yaşamını devam ettirecektir. Fakat olayların gelişmesi ile araştırmacı gençlerin başları büsbütün belaya girerek dizi gittikçe heyecan kazanacaktır.

Riverdale oyuncuları

Hikâyesi dikkat çekici olduğu kadar seçtiği kadroda iyi oyunculara sahip olan Riverdale dizisi, oyuncuları ise; Archie Andrews, Veronica Lodge, Betty Coope ve Jughead Jones gibi isimler yer almaktadır. Kısaca başrol oyuncularını tanıtmak gerekir ise;
Archie Andrews: Kasabada ünlü olan Archie hem müzik tutkunu hem de futbol sevdalısıdır. 19 yaşındaki oyuncu bu karaktere hayat verecektir.
Veronica Lodge: Özgüveniyle herkesi kendine hayran bırakan oyuncu lise ikinci sınıftır. Veronica geldiği kasabadaki gizemli olayları araştırmaya başlamıştır.
Betty Coope: Kasabanın dikkat çekici kızlarından olan Betty zekidir. Her zaman ailesini düşünmekte ve ailesine uygun olmaya çalışmaktadır. Betty Archie aşık olmuştur. Veronica ile tanıştıktan sonra hayatı değişmiştir. Betty karakterini Lili Reinhart canlandırmaktadır.
Jughead Jones: İyi niyetli olan Jones arkadaşı Archie’yi kaybetmiş fakat iyi niyetinden vazgeçmemiştir. Jones karakterine Cole Sprouse hayat vermektedir.


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video