Pera Film’de Batı Afrika’dan Bir Direniş Hikâyesi

  • 6 ay ago
  • 115
  • Haziran 3, 2018 7:57 edited
Pera Film’de Batı Afrika’dan Bir Direniş Hikâyesi

Pera Film’de yeni gösterim var.

Pera Film, Direniş Kültürleri Filmleri serisinin yeni yapımlarından Burkina Faso İsyanda (Burkinabé Rising, 2017) belgeselini seyircilerle buluşturuyor. Batı Afrika’nın küçük ülkesi Burkina Faso’nun direniş hikâyesini konu alan “Burkina Faso İsyanda” belgeseli 30 Mayıs Çarşamba günü tarih ve sinema meraklılarıyla buluşuyor.

Belgesel, Kore kökenli bir Brezilyalı olan lara Lee’nin 2016 yılında tüm ülkeyi dolaştığı sırada tanıştığı, çok sayıda sanatçı, müzisyen ve aktivistin görüşlerine yer veriyor. Direniş mesajlarını yaymak amacıyla ülkenin sanat geleneklerini kullanan bu insanlar, Thomas Sankara’nın devrimci ruhunun müzik, sinema, ekoloji, görsel sanatlar ve mimari aracılığıyla nasıl yaşattıklarına dair birer örnek teşkil ediyor.

Yaratıcı bir direnişin panoramasını sunan belgeselin gösterimi,30 Mayıs Çarşamba Günü saat 18:30’da Pera Müzesi Oditoryumu’nda ücretsiz gerçekleşiyor. Gösterimin ardından Burkina Faso hakkında sanatçı Naz Köktentürk ve küratör Mine Kaplangı’nın katılım göstereceği bir sohbet gerçekleştiriliyor.

Program Detayları

18:30 Gösterim: Burkina Faso İsyanda

20:00 Konuşma: Naz Kökentürk ve Mine Kaplangı

Yönetmen:
Juan Antonio Bayona

Oyuncular:
Chris Pratt, Bryce Dallas Howard

Tür : Macera


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video