Osmanlı’nın “Deliler”inden İlk Afiş Yayınlandı!

  • 2 ay ago
  • 40
  • Ekim 10, 2018 10:01 edited
Osmanlı’nın “Deliler”inden İlk Afiş Yayınlandı!

Osmanlı İmparatorluğu’nun Deliler‘inden ilk afiş yayınlandı. Osmanlı İmparatorluğu’nun dünyayı titreten ordusunun fedailerini beyaz perdeye taşıyan filmden gelen ilk afişte, filmin zengi kadrosunu görüyoruz. Cem Uçan‘ın hem yapımcılığını hem de başrollerinden biri olan Gökkurt’u canlandırdığı filmde Aşgar’ı İsmail Filiz, Baba Sultan’ı Yetkin Dikinciler, Kazıklı Voyvoda Vlad Tepeş’i Erkan Petekkaya, Fatih Sultan Mehmet’i de Rüzgar Aksoy ve Alaca’yı da Nur Fettahoğlu canlandırıyor. 

Fatih Sultan Mehmet’in babası 2. Murat, Eflak topraklarını fethettiği zaman, Romanya Kralı Osmanlı ordusuna direnmemeyi seçer. Toprağı yönetmek için yetki veren 2. Murat, teminat olarak da Romanya Kralı’nın 2 oğlunu alır. Kardeşler Vlad ve Radu, çocukluklarını Fatih Sultan Mehmet’le beraber Edirne Sarayı’nda geçirirler. 2. Murat ve Romanya Kralı öldükten sonra, Vlad, Fatih Sultan Mehmet tarafından Eflak’a Voyvoda olarak atanır. Küçüklüğünden beri içinde derin bir şiddet barındıran Vlad, orada Vatikan’ın ve Ejder Tarikatı’nın yönlendirmeleri ve dikteleriyle Fatih Sultan Mehmet’e karşı çok büyük bir kin ve nefret beslemeye başlar. Vlad, 23.734 Türkmen, Boşnak, Sırp, Arnavut ve Bulgar kazığa oturttuğunu kendi beyan edince, Fatih Sultan Mehmet durumun sebebini öğrenmek için kendi habercisini gönderir. Vlad, gönderilen habercinin de başına sarığını çakıp geri gönderince, Fatih Sultan Mehmet de bu olayı çözmeleri için Deliler’i görevlendirir…

Son 2 yıldır prodüksiyon hazırlıkları gerçekleşen “Deliler”, Osman Kaya yönetmenliğinde hayata geçiriliyor. Filmin kadrosunda Demet TuncerMehmet Ali KarakuşGökçe ÖzyolMehmet PalaBatın Uçan da yer alıyor. Filmin görüntü yönetmenliğini Sami Saydan üstlenirken, senaryo ise Mustafa Burak Doğu ve İbrahim Ethem Arslan‘ın imzasını taşıyor. 

Merakla beklenen “Deliler” 23 Kasım’da seyirciyle buluşacak.

Merakla beklenen “Deliler” 23 Kasım’da seyirciyle buluşacak.


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video