Oscar Aday Adaylarından “The Favourite” Yerli Vizyon Tarihini Aldı!

  • 2 ay ago
  • 51
  • Ekim 10, 2018 8:52 edited

Tarih dramı The Favourite yerli vizyon tarihini aldı. Şimdiden önümüzdeki yılın Oscar aday adayları arasında görülmeye başlanan tarih filmi, ülkemizde 8 Şubat 2019 tarihinde seyircilerle buluşacak. Başrollerini “The Night Manager” dizisinin Altın Küre ödüllü yıldızı Olivia Colman, Oscar sahibi Rachel Weisz ve “Aşıklar Şehri” filmindeki performansı ile geçtiğimiz yıl Oscar ödülüne layık görülen Emma Stone‘un üstlendiği sıradışı yapım, Venedik Film Festivali’nde yaptığı prömiyerin ardından eleştirmenlerden övgüler kazanmıştı.

18. yüzyılın başlarında İngiltere, Fransızlarla savaş halindedir. Yine de, ördek yarışları ve ananas ziyafetleri yükselişe geçmektedir. Sağlığı zayıf olan Kraliçe Anne ülkenin tahtında otururken, sırdaşı, danışmanı ve gizli sevgilisi olan Marlborough Düşesi Sarah Churchill de bir yandan kraliçenin bozulan sağlığı ve değişken mizacıyla ilgilenmekte, bir yandan da onun yerine ülkeyi yönetmektedir. Yeni gelen hizmetçi Abigail, etkileyiciliği ile kendini Leydi Sarah’ya sevdirir. Sarah, Abigail’i kanatlarının altına aldığında, Abigail de aristokratik köklerine dönme şansı bulur. Savaşın siyaseti Sarah için oldukça zaman alıcı hale geldikçe, Abigail kraliçenin arkadaşı olma görevini üstlenir. Onların övgüye değer dostlukları, Abigail’e emellerini gerçekleştirme şansı verir. Abigail artık hiçbir kadın, erkek ya da politik hamlenin yoluna çıkmasına izin vermeyecektir…

Köpek Dişi”, “The Lobster” ve geçtiğimiz sene de “Kutsal Geyiğin Ölümü” filmiyle karşımıza çıkan, Oscar adaylığının yanı sıra Cannes’dan Altın Palmiye adaylığına layık görülen Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos‘un imzasını taşıyan filmin kadrosunda Nicholas Hoult, Emmy ödüllü Mark Gatiss, James Smith, Joe Alwyn ve Jenny Rainsford gibi isimler de yer alıyor. Filmin senaryosunda ise Deborah Davis ve Tony McNamara‘nın imzası var.


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video