Kral Arthur: Kılıç Efsanesi İncelemesi

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi İncelemesi

kral-arthur-kılıc-efsanesi-izle-inceleme-yorumlama-fragman-indirKral Arthur: Kılıç Efsanesi, IMDB ‘den aldığı 7.1 puan ile muhteşem Fantastik bir drama filmi. Yapımcılığını ve aynı zamanda yönetmenliğini Guy Ritchie‘nin üstlendiği Kral Arthur: Kılıç Efsanesi, isminden de anlaşıldığı üzere Kral Arthur efsanesinden uyarlanmıştır. Fantastik, Macera ve Aksiyon‘un bir araya getirdiği muhteşem sahneleri aynı zamanda çekim tarzı ile bizleri büyüleyen Kral Arthur, gerçekten de sağlam bir yapım olduğunu gördük. Başrol oyunculuğunu Charlie Hunnam(Kral Arthur), Jude Law(Kral Vortigern) ve Astrid Berges-Frisbey(The Mage)’nin üstlendiği filmimizin öyküsü Joby Harold ve David Dobkin tarafından yazıldı. Toplamda 2 saat 6 dakikalık süren filmimiz DIZIBEY‘den 8,5 IMDB‘den 7,1 SINEMALAR‘dan 8,2 lik bir başarı puanı elde etti.

kral-arthur-kılıc-efsanesi-izle-inceleme-yorumlama

Biraz filmden bahsedelim; filmde Kral Arthur’un babasını Amcası tarafından darbe yapılarak öldürüldüğünü görmekteyiz. Arthur bir tekneye bırakılır ve genel ev çalışanlarının ellerine geçer aynı zamanda orada büyütülür. Doğuştan kral olan Arthur’un yaşadığını Amcası öğrenir öğrenmez tüm askerlerini görevlendirir. Bunun üzerine The Mage ve ekibi Arthur’u bulur ve onu kılıcı kullanabilmesi için hazırlık yaparlar. Babasının kılıcı sapladığı yerden tek Arthur çıkarmış ve kılıcı kullanmayı öğrenmiş duruma gelen Arthur artık Amcasına karşı gelebilecek güce sahiptir. Amcası ile teke tek bir mücadelede dövüşen Arthur, biraz uğraştan sonra Annesinin de yardımı ile Amcasını yenmeyi başarır. Krallık artık Arthur’a kalır ve doğuştan kral olan Arthur artık yükümünü sürdürmektedir.

kral-arthur-kılıc-efsanesi-izle-inceleme-yorumlama-fragman

Gelelim film incelememize; 12 Mayıs tarihinde gösterime giren filmimizi izledik ve çok sağlam bir yapım olduğunu gördük. Bize soracak olursanız Türk yapımı filmlerin ve bu tür yabancı filmlerin karşılaştırmasını yapmayı istemiyoruz. Ancak son zamanlar da o kadar kötü Türk filmleri (buna Türk dizileri de dahil) çıktı ki gerçekten insanları tembel yapmaya yönelik eserler… İnsanlar dizileri filmleri gerçek hayatlarından sıyrılıp aktivite olarak izler. Yabancı dizi ve film yapımcılarını yaptıkları eserlerin muhteşem olmasını isterken Türk dizi ve filmleri ne yazık ki sadece “TİCARİ” amaçlı yapmaktadır. Yani bu dediğimiz tüm Türk film ve dizilerine geçerli değil ama yüzde doksan beş oranında öyle. Yani demek istediğim şu ki; Türk dizi ve filmleri çoğunlukla aşk ve küfürden ibarettir. Bu konuda bizlere karşı gelenler yani aynı fikirde olmayanlar varsa kendi yorumlarını yazabilirler tartışmaya açık bir konudur.

KRAL ARTHUR: KILIÇ EFSANESİ FRAGMANI


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video