Christopher Nolan Kimdir? Çıkardığı Filmleri Neler?

Christopher Nolan Kimdir? Çıkardığı Filmleri Neler?

Christopher Edward Nolan, günümüzde izlediğimiz birçok efsanevi başyapıtın senaristliği ve yapımcılığını üstlendiği İngiliz-Amerikan bir yapımcıdır.  30 Temmuz 1970 yılında Birleşik Krallık – Westminster’da doğan Christopher Nolan, 21. yüzyılın en çok beğenilen film yapımcısı ve senaristleri arasında bir numaradır. Nolan, çok küçük yaşlarda babasının fotoğraf makinesini alarak kısa kısa filmler çekerek bu dünyaya geldi. Piyasaya geldiği ilk kısa film ise dillere destan efsane bir yapıt ve gerçekten oldukça ilgi alaka görüp birçok ödül almış çıkarıldığı tarihe bakılarak üst seviye bir görsel efekt kullanılmış Doodlebug, sinema dünyasına Nolan’ı atayan gerçek bir yapıttır. Aşağıdaki video 1997 yılında çıkmış DOODLEBUG’a aittir.

Christopher Nolan, günümüzde çıkardığı birçok filmler de genelde başlangıç olarak gri rengini tercih etmeyi seviyor. Tabii ki izleyicileri görsel bir çekicilik ile çekmek istiyor. Nolan’ın çıkardığı bazı filmler: Yıldızlararası, Kara Şövalye, Başlangıç, Çelik Adam ve vizyona girmeyi bekleyen yeni filmi Dunkirk.

Vizyona girmeyi bekleyen Dunkirk’in piyasaya sürüldükten sonra direk olarak rekor kırması bekleniyor. Nolan’ın başarıları ortada. Yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz?

Comments

  1. Metin özdemir

    Dunkirk çıksın bakalım . nolan ın performansını merakla bekliyoruz 🙂


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video