“Babamın Ceketi”ne Görkemli Gala

  • 2 ay ago
  • 50
  • Ekim 8, 2018 12:42 edited
“Babamın Ceketi”ne Görkemli Gala

Hann Medya yapımcılığında ve Müfit Can Saçıntı yönetmenliğindeki yerli komedi filmi “Babamın Ceketi” için vizyon öncesi Vadistanbul’da gala yapıldı. Galada oyuncuların, basının sorularını yanıtlamasının ardından galaya katılanlar ile birlikte film izlendi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan filmin yönetmeni ve başrol oyuncusu Müfit Can Saçıntı, film hakkında ““Baba oğul çatışmasını anlatan bir film oldu. En çok vermek istediğimiz mesaj da ‘Dürüstlük en büyük servettir’ kavramını bozup ‘Dürüstlük en büyük kerizliktir kavramı’ yapanlara mesaj vermek” sözlerini dile getirdi. Filmin bir diğer oyuncusu Erkan Can ise ”Kuşak çatışması mı deriz, eskiyle yenini çatışması mı deriz. Filmin ana omurgası bu. Bunun üzerinden komediyle bir sürü problemin altını çiziyoruz. Naif bir film oldu eski değerlerimizi hatırlatan, nostaljik, unuttuklarımızı hatırlatan film oldu” dedi. Filmin ana karakterini canlandıran Mert Turak, “2014 yılından beri bir sinema filminde rol almak nasip olmamıştı. Müfit abiyi çok seviyorum, hayat duruşu, bilgisi, yeteneği her özelliğine bayılıyorum. Filmde de başıma gelenler gerçek hayata başıma geldi. Aslında kendimi oynadım. Çok güzel, sıcak bir aile hikayesi çektik. Gişesi bol olsun inşallah” derken, filmdeki partneri Elif Nur Kerkük, “Bir komedi filmi ama içinde bir o kadar da dram içeren bir film. Filmi ilk Adana Film Festivalinde izledim çok sıcak samimi bir film oldu. Rol arkadaşlarım da yetenekleriyle, işe olan saygılarıyla ortaya çok güzel bir iş çıkmasını sağladı” sözlerini ifade etti.

Film ekibinin basın mensuplarının sorularını yanıtlamasının ardından izlenen Babamın Ceketi, izleyiciler tarafından olumlu karşılandı. Güldürdüğü kadar hüzünlendirmeyi de başaran film, alkışlar eşliğinde sona erdi. Bizleri sarıp sarmalayacak sıcacık bir aile komedisi olarak verdiği mesajlarla değerlerimizi hatırlatan kıymetli bir yapıt olmaya aday olan filmde  Ferhat ve Aslıhan bir süredir sevgilidir. Ferhat işsiz olduğu için bir türlü evlenememişlerdir. Aslıhan’ın babası kalp krizi geçirmiş ve ölmeden önce kızımın mürüvvetini görmek istiyorum diye psikolojik baskı yapmaya başlamıştır. Ancak Ferhat’ın bir an önce hem iş hem de düğün için para bulması lazımdır. Çocuğunu en iyi okullarda okutarak en iyi babalığı yaptığını düşünen İbrahim, oğluna çaresizce iş aramaya, iş kurmaya çalışmaktadır. Ferhat’ın mahalleden arkadaşı Penguen Ersin’in yardımlarıyla ile iş bulma maceralarına tanıklık edeceğimiz filmde, çaresizliklerin insanları nasıl yanlışlara sürüklediğine, sevginin ve aile olmanın gücünün tüm zorlukları aşmak için en büyük güç olduğuna tanıklık edeceğiz.

Oyuncu kadrosunda Müfit Can Saçıntı, Mert Turak, Elif Nur Kerkük, Ünal Yeter, Erkan Can, Uğur Demirpehlivan, Ayşen GrudaSami Aksu gibi isimlerin yer aldığı Babamın Ceketi 5 Ekim’de vizyona girecek.

Oyuncu kadrosunda Müfit Can Saçıntı, Mert Turak, Elif Nur Kerkük, Ünal Yeter, Erkan Can, Uğur Demirpehlivan, Ayşen GrudaSami Aksu gibi isimlerin yer aldığı Babamın Ceketi 5 Ekim’de vizyona girecek.


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video