Agents Of S.H.I.E.L.D. 4. Sezon 15. Bölüm “Self-Kontrol” İncelemesi

Agents Of S.H.I.E.L.D. 4. Sezon 15. Bölüm “Self-Kontrol” İncelemesi

Şimdi diziyi incelemeden önce kısa bir diziden bahsedelim;

İlk başladığı zaman cumartesi sabahı çizgi filmleri gibi haftalık aksiyonlarla başlayan Captain America Winter Soldier filmiyle birlikte dizinin yaptığı twistten itibaren yükselişe kalkan, ardından İnhumans’ı bünyesine aldığında yaptığı büyük sıçrayış yetmezmiş gibi Hive ile biten sezon ardından 2016 SDCC de bizlere “Size bu kadar aksiyon yetmez. Ghost Rider yeni sezonda bizlerle.” dediler. Üstelik sezonun adını da AGENTS OF S.H.I.E.L.D GHOST RİDER yaptılar. Önceden 2 film ile beyaz perde tecrübesi etmiş bir karakter kendisi ama üstüne fazla kusulan 2 adet film oldu ne yazıkki. Ama Agents Of S.H.I.E.L.D. hakkını verdi karakterin. Bunun ardından LMD sezonu yaptılar 7 bölümlük. Bazı eleştirmenler “Evet. Sonunda başaramadılar. Agents Of S.H.I.E.L.D. çakılışa geçti.” gibi etrafta konuşmaya başladı. Ama bu son bölümden sonra ya özür dilediler ya da utançtan yerin dibine girdiler.

 

Jed Whedon’ın yazıp yönettiği bölüm olan Self-Kontrol herkes tarafından dizinin gelmiş geçmiş en iyi bölümü olarak tarihe geçti. Resimden sonra spoiler başlıyor. Ben olsam okumazdım çünkü dizinin her saniyesi twist içermektedir.

 

 

 

 

 

Dizi bir önceki yerden devam ederek başladı. Biricik Aida’mız SHIELD için 4 tane LMD yerleştirdi. Coulson, Mace, Mack, Daisy… Simmons ve Fitz bunları farketti. Ardından bodrum katına kendilerini korumaya gittiler ve Laptop ekranına bir bildirim geldi. LMD DETECTED.

Olamaz.. Bizim biricik Fitz ve Simmons’tan birisi LMD mi? Peki hangisi?

İşte o duygu yüklü göz yaşlarımızı tutamadığımız konuşmaları başladı. İkisinin birbirleriyle gözleri dolu bir şekilde konuşması. Senaristler bize bunu neden yapıyorsunuz. Jemma silahı Fitz’e doğrultması sonra Fitz “Her şey benim suçum” diyerek bıçağı alıp bileklerini kesmesi. Buraya kadar hepimiz “Allah belanı versin Simmons senin gibi LMD olmaz olsun” dedik ama… Ama o bıçağı döndürüp Jemma’nın ayağına sapladığı an. Sıçtık… Sesi çıktı hepimizden.

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz?

Comments

  1. Cristine

    thank you news dizibey.com


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video