Adana Film Festivali İçin Başvurular Başladı!

  • 7 ay ago
  • 156
  • Mayıs 28, 2018 12:57 edited
Adana Film Festivali İçin Başvurular Başladı!

Uluslararası Adana Film Festivali’nin 25’incisi için başvurular başladı.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce yapılacak 25. Uluslararası Adana Film Festivali’ne başvurular başladı. Geçmişte çeşitli nedenlerden dolayı zaman zaman ara verilen ancak Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü döneminde, özellikle yarışma bölümü aralıksız devam eden Uluslararası Adana Film Festivali’nin 25’incisi 22-30 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak.

Türk Sineması’na, Adana’nın tanıtımına ve ülke kültürüne önemli katkı yapan Uluslararası Adana Film Festivali’nde bu yıl;  Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, , Uluslararası Kısa Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması ve Adana Kısa Film Yarışması bölümleri yer alacak. 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nin yarışma bölümüne katılmak isteyen sinemacılar için son başvuru tarihi 27 Temmuz 2018 olarak belirlendi. Adana Kısa Film Yarışması’nın son başvru tarihi ise 20 Temmuz 2018.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında bu yıl verilecek bazı para ödülleri şöyle; En İy Film Ödülü: 350 bin lira, Yılmaz Güney Ödülü: 75 bin lira, Adana İzleyici Ödülü: 25 bin lira, En İyi Yönetmen Ödülü: 50 bin lira, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü:  20 bin lira, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: 20 bin lira, En İyi Müzik Ödülü: 15 bin lira, En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: 15 bin lira, En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: 10 bin lira, En İyi Kurgu Ödülü: 10 bin lira, Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: 10 bin lira, Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: 10 bin lira… Farklı kategorilerle birlikte toplamda yaklaşık 900 bin lira ödül verilecek.

 Yönetmelik ve başvuru formlarına http://www.adanafilmfestivali.org.tr/ linkinden ulaşılabilecek.


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video