ABD Box Office: Marvel vs. Marvel

  • 6 ay ago
  • 143
  • Mayıs 26, 2018 9:45 edited
ABD Box Office: Marvel vs. Marvel

ABD box office rakamları açıklandı.

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD’de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesinde bu hafta yeni bir yapım var. Marvel’ın yeni alametifarikası “Avengers: Infinity War” zirveyi bu hafta itibariyle terk ederken, listede 3 yeni film kendine yer bulabildi. 

Bu haftanın gişe lideri merakla beklenen devam halkası Deadpool 2 oldu. Marvel çizgi roman evreninden 21st Century Fox yapımı ile beyaz perdeye uyarlanan devam halkası, sarkastik anti kahramanı bu kez kendi topladığı ekibi X-Force ile birleştiriyor. Hafta sonunda 125 milyon dolar gişe elde eden devam halkası, açılış gününde 53.3 milyon dolar gişe yaparak, 13+ kategorisindeki filmler arasında açılış gününde en yüksek gişeyi elde eden film oldu. Fox’un en yüksek gişeyle açılış yapan 2. filmi olan “Deadpool 2″nin önünde duran tek yapım ise kendisinin öncülü “Deadpool” oldu. Listenin 2. filmi, bu hafta itibariyle zirveyi kaybeden Avengers: Infinity War (Avengers: Sonsuzluk Savaşı) oldu. 60’tan fazla Marvel kahramanını bir araya toplayan ve fantastik macerayı uzayın bilinmeyen galaksilerinden teknoloji harikası Wakanda’ya kadar yayan devam halkası 4. hafta sonu kapanışını 28,6 milyon dolar ile yaptı. Dünya çapında en iyi açılış rekorunu elde etmiş olan film, dünya çapında toplam 1,3 milyar dolar ile gelmiş geçmiş en yüksek gişeye ulaşan 9. film olan “Black Panther”i yenerek 1,8 milyar dolarlık gişe ile 4. sıraya yerleşti. Listenin 3. filmi ise vizyonun tazeleri arasından çıktı. Süper kahraman koşusuna bir mola gibi yetişen komedi filmi Book Club açılışını 12,5 milyon dolar ile yaptı.

Listenin ilk 3’ünün geride kalmasıyla birlikte, süper kahramanların listedeki etkisi de son buldu. Listenin 4. sırasında Melissa McCarthy’li Life of the Party yer buldu. Amerikan kadın komedilerinin sevilen yüzünü, okul hayatına geri dönen bir anne yapan komedi filmi 2. hafta sonu kapanışını 7,7 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Listenin tam ortasında bir annenin çocuğunu korumak için neleri göze alabileceğini gözler önüne seren Breaking In yer buldu. Başrolüne Gabrielle Union’ı yerleştiren gerilim filmi 6,4 milyon dolar ile 2. hafta sonu kapanışını yaparak, 6 milyon dolarlık bütçesini neredeyse 5’e katlamayı başardı. Listenin ikinci yarısını açan yapım modern fabl Show Dogs oldu. Konuşan bir köpek ile bir dedektifi bir araya getiren ve bir köpek gösterisinin gizemini çözmeye gönderen film, açılışını 6 milyon dolar ile yaptı. Listenin 7. filmi vizyondaki 3. haftasını kutlayan “Overboard” oldu. Kült romantik komedinin rollerini değiştirerek beyaz perdeye taşıyan yeniden uyarlama, hafta sonu kapanışını 4,7 milyon dolar ile yaptı. “Korkunç Bir Film” serisinden tanıdığımız, Amerikan komedilerinin sevilen kadın yüzü Anna Faris filmin başrolünü üstleniyor.

Listenin son 3’ünü açan yapım, hayatta kalmak için seslerinden vazgeçen bir ailenin korku dolu mücadelesini anlatan “Sessiz Bir Yer” oldu. Emily Blunt ve aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenen John Krasinski’nin başrollerini paylaştığı korku filmi 7. hafta sonu kapanışını 4 milyon dolar ile yaparak bütçesini 10’a katlamayı sonunda başardı. Gişede yüksek geri dönüş elde eden film, bu yılın en karlı yapımlarından biri durumunda… Listenin 9. sırasında yer bulan film ise fenomen bilgisayar oyunundan ilham alınarak beyaz perdeye uyarlanan “Rampage: Büyük Yıkım” oldu. Hollywood’un sevilen ismi Dwayne Johnson, nam-ı diğer The Rock başrollü aksiyon filmi 6. hafta sonu kapanışını 1,5 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Listenin son sırasında yer alan film ise 1,2 milyon dolar gişe ile “RGB” oldu.

ABD gişe verileri için tıklayın!

Yönetmen:
Can Ulkay

Oyuncular:
İsmail Hacıoğlu, Çetin Tekindor

Tür : Dram


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video