29. Ankara Uluslararası Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu!

  • 6 ay ago
  • 148
  • Mayıs 3, 2018 21:15 edited
29. Ankara Uluslararası Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Ankara Uluslararası Film Festivali’nde en iyi filmler onurlandırıldı.

Ankaralı sinema severleri birbirinden güzel filmlerle buluşturan 29. Ankara Uluslararası Film Festivali yarın sona eriyor. Festivalde yarışan en iyi filmler ise bu akşam düzenlenen ödül töreniyle onurlandırıldı. Özge Uzun ve Ünsal Ünlü sunuculuğunda CerModern’de gerçekleştirilen törende Mehmet Ali Konar imzalı “Renksiz Rüya” altı ödül birden kazanırken, “Kelebekler” dört ödülle onu izledi.

Ankaralı sinema severleri birbirinden güzel filmlerle buluşturan 29. Ankara Uluslararası Film Festivali yarın sona eriyor. Festivalde yarışan en iyi filmler ise bu akşam düzenlenen ödül töreniyle onurlandırıldı. Özge Uzun ve Ünsal Ünlü sunuculuğunda CerModern’de gerçekleştirilen törende Mehmet Ali Konar imzalı “Renksiz Rüya” altı ödül birden kazanırken, “Kelebekler” dört ödülle onu izledi.

Ankaralı sinema severleri birbirinden güzel filmlerle buluşturan 29. Ankara Uluslararası Film Festivali yarın sona eriyor. Festivalde yarışan en iyi filmler ise bu akşam düzenlenen ödül töreniyle onurlandırıldı. Özge Uzun ve Ünsal Ünlü sunuculuğunda CerModern’de gerçekleştirilen törende Mehmet Ali Konar imzalı “Renksiz Rüya” altı ödül birden kazanırken, “Kelebekler” dört ödülle onu izledi.

ULUSAL UZUN FİLM YARIŞMASI

ULUSAL UZUN FİLM YARIŞMASI

ULUSAL UZUN FİLM YARIŞMASI

En İyi Film: Renksiz Rüya (Mehmet Ali Konar)
En İyi Yönetmen: Tolga Karaçelik (Kelebekler)
Onat Kutlar En İyi Senaryo: Mehmet Ali Konar (Renksiz Rüya)
Mahmut Tali Öngören En İyi İlk Film: Güvercin (Banu Sıvacı)
En İyi Kadın Oyuncu: Tuğçe Altuğ (Kelebekler)
En İyi Erkek Oyuncu: Kemal Burak Alper (Güvercin)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Gülçin Kültür Şahin (Kelebekler)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Bilal Bulut (Renksiz Rüya)
En İyi Görüntü Yönetmeni: Yağız Yavru (Renksiz Rüya)
En İyi Sanat Yönetmeni: Natali Yeres (Yol Kenarı)
En İyi Özgün Müzik: Mehmud Berazi ve Fırat Bulut (Renksiz Rüya)
En İyi Kurgu: Evren Luş (Kelebekler)
SİYAD En İyi Film: Renksiz Rüya (Mehmet Ali Konar)

En İyi Film: Renksiz Rüya (Mehmet Ali Konar)
En İyi Yönetmen: Tolga Karaçelik (Kelebekler)
Onat Kutlar En İyi Senaryo: Mehmet Ali Konar (Renksiz Rüya)
Mahmut Tali Öngören En İyi İlk Film: Güvercin (Banu Sıvacı)
En İyi Kadın Oyuncu: Tuğçe Altuğ (Kelebekler)
En İyi Erkek Oyuncu: Kemal Burak Alper (Güvercin)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Gülçin Kültür Şahin (Kelebekler)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Bilal Bulut (Renksiz Rüya)
En İyi Görüntü Yönetmeni: Yağız Yavru (Renksiz Rüya)
En İyi Sanat Yönetmeni: Natali Yeres (Yol Kenarı)
En İyi Özgün Müzik: Mehmud Berazi ve Fırat Bulut (Renksiz Rüya)
En İyi Kurgu: Evren Luş (Kelebekler)
SİYAD En İyi Film: Renksiz Rüya (Mehmet Ali Konar)

En İyi Film: Renksiz Rüya (Mehmet Ali Konar)
En İyi Yönetmen: Tolga Karaçelik (Kelebekler)
Onat Kutlar En İyi Senaryo: Mehmet Ali Konar (Renksiz Rüya)
Mahmut Tali Öngören En İyi İlk Film: Güvercin (Banu Sıvacı)
En İyi Kadın Oyuncu: Tuğçe Altuğ (Kelebekler)
En İyi Erkek Oyuncu: Kemal Burak Alper (Güvercin)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Gülçin Kültür Şahin (Kelebekler)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Bilal Bulut (Renksiz Rüya)
En İyi Görüntü Yönetmeni: Yağız Yavru (Renksiz Rüya)
En İyi Sanat Yönetmeni: Natali Yeres (Yol Kenarı)
En İyi Özgün Müzik: Mehmud Berazi ve Fırat Bulut (Renksiz Rüya)
En İyi Kurgu: Evren Luş (Kelebekler)
SİYAD En İyi Film: Renksiz Rüya (Mehmet Ali Konar)

ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI

ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI

ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI

En İyi Film: Afgan Kömürü (Zeynep Gülru Keçeciler)
İkincilik Ödülü: Fındıktan Sonra (Ercan Kesal)
Üçüncülük Ödülü: Sütçü Diasporasından Hikayeler (Özgür Atlagan, Onur Gökmen ve Vera Ryser)

En İyi Film: Afgan Kömürü (Zeynep Gülru Keçeciler)
İkincilik Ödülü: Fındıktan Sonra (Ercan Kesal)
Üçüncülük Ödülü: Sütçü Diasporasından Hikayeler (Özgür Atlagan, Onur Gökmen ve Vera Ryser)

En İyi Film: Afgan Kömürü (Zeynep Gülru Keçeciler)
İkincilik Ödülü: Fındıktan Sonra (Ercan Kesal)
Üçüncülük Ödülü: Sütçü Diasporasından Hikayeler (Özgür Atlagan, Onur Gökmen ve Vera Ryser)

ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI

ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI

ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI

En İyi Film: Kötü Kız (Ayçe Kartal)
İkincilik Ödülü: Sana İnanmıyorum Ama Yerçekimi Var (Umut Subaşı)
Üçüncülük Ödülü: Toprak (Onur Yağız)

En İyi Film: Kötü Kız (Ayçe Kartal)
İkincilik Ödülü: Sana İnanmıyorum Ama Yerçekimi Var (Umut Subaşı)
Üçüncülük Ödülü: Toprak (Onur Yağız)

En İyi Film: Kötü Kız (Ayçe Kartal)
İkincilik Ödülü: Sana İnanmıyorum Ama Yerçekimi Var (Umut Subaşı)
Üçüncülük Ödülü: Toprak (Onur Yağız)


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video