20. Eskişehir Uluslararası Film Festivali’nin Emek Ödülleri Kimlerin Olacak?

  • 2 ay ago
  • 42
  • Ekim 13, 2018 11:49 edited

20. Eskişehir Uluslararası Film Festivali’nin Emek ödülleri sahipleri belli oldu. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı,Sinema Genel Müdürlüğü destekleri ile Anadolu Üniversitesi ve İletişim Bilimleri Fakültesi tarafından gerçekleştirilecek festivalde, 1963-1994 yılları arasında 100’e yakın film yöneten yönetmen Yılmaz Atadeniz,  Selvi Boylum Al Yazmalım ile Hayallerim, Aşkım ve Sen filmleriyle Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden En İyi Görüntü Yönetmeni ödülünü iki kez kazanan görüntü yönetmeni Çetin Tunca ile 1985 yılından itibaren Sezen AksuTürkân Şoray gibi birçok ünlünün, sahne ve sinema makyajlarını yapan makyaj uzmanı, ses sanatçısı ve oyuncu Suzan Kardeş ödüllerin sahipleri oldular. 

Ödül sahipleri Türkiye’nin üniversite kimliği taşıyan uluslararası tek uzun metraj film festivali olan Eskişehir Uluslararası Film Festivali’nin açılış töreninde ödüllerine kavuşacaklar.

16 – 24 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan festival, bu yıl 20. kez Eskişehir’de sinema rüzgarları estirecek.


Choose A Format
Kişilik Testi
Trivia
Anket
Hikaye
Liste
Video